پارچه فاستونی چهارخونه کشی براق

پوشاک از جمله مهم ترین محصولاتی است که به دلیل ارتباط‌ مستقیمی که با پوست بدن دارد در انتخاب آن باید نهایت دقت را کرد
پارچه های فاستونی چهار خانه کشی براق نوعی پارچه هستند که بخاطر جنس لطیف و نرمی که دارند به پوست بدن انسان کمتر آسیب می رسانند می توانند بهترین انتخاب برای دوخت لباس های رسمی و حتی روزمره باشند.

پارچه فاستونی چهارخونه

از قدیم الایام از پارچه ها فاستونی برای دوخت انواع لباس استفاده می شد طرح چهارخونه آن از طرح های پر طرفدار است و بیشتر آقایان برای دوخت شلوار به صورت تک از آن استفاده می کنند و به راحتی قابل ست کردن با هر نوع  پیراهن و تیشرتی هستند.
همانطور که در قسمت قبل گفته شد الیاف های بکار رفته در این نوع پارچه ها می تواند مصنوعی از جنس پلی استر و طبیعی از جنس پشم باشد و یا اینکه ترکیب هر دو باشد.
– پارچه های فاستونی پشمی:
پارچه های فاستونی که در تولید آن ها پشم بکار رفته است نسبت به دیگر پارچه ها نرم تر و لطیف تر هستند و وزن سنگین تری هم به نسبت دارند.
– پارچه های فاستونی پلی استر:
پارچه ها فاستونی تولید شده با پلی استر نسبت به نوع پشمی آن سبک تر هستند و کمتر هم چروک می شوند.
– پارچه های فاستونی پلی استر-پشم:
نوعی از پارچه های فاستونی هم وجود دارند که ترکیب پلی استر و پشم هستند این نوع پارچه ها بخاطر ظاهر زیبا و کیفیت بالایی که دارند افراد زیادی مایل به خرید آن ها هستند.

قیمت پارچه فاستونی چهارخونه

یک نمونه از پارچه هایی که طرفداران زیادی دارند پارچه فاستونی چهارخونه هستند این نمونه از پارچه ها بخاطر لطافت و جنسی که دارد بیشتر برای دوخت مانتو ها و کت و شلوار های مردانه استفاده می شود و همچنین از قیمت های مناسبی نیز برخوردار هستند.
پارچه های فاستونی از نوع پارچه هایی هستند که دارای انواع متنوعی از جمله چهارخانه، کشی، ،براق، خط دار، جودون، راه راه هستند.

قیمت پارچه فاستونی چهارخونه

پارچه فاستونی کشی

یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین نوع پارچه های فاستونی نوع کشی آن است زیرا به سبب کشش پذیری بالایی که دارد لباس های دوخته شده از آن ها در تن شیک و جذاب دیده می شوند.
پارچه های فاستونی کشی بخاطر قیمت پایین تری که به نسبت پارچه های فاستونی پشمی دارند و همچنین بافت ساتن مانند و آبرفت کمتری که دارند افراد بیشتری مایل به خرید آن هستند.

پارچه فاستونی براق

لازم به ذکر است که بدانید پارچه های فاستونی فقط مخصوص آقایان نیست و خانم هایی که شاغل هستند و علاقه مند به زدن تیپ های رسمی هستند می توانند از پار چه های فاستونی ساده یا خط دار و همچنین براق برای دوخت یک کت و شلوار رسمی و شیک استفاده بکنند.
خانوم هایی که از پارچه های فاستونی برای دوخت مانتو های خود استفاده می کنند خانوم های خوش سلیقه و اقتصادی هستند زیرا پارچه های فاستونی علاوه بر داشتن زیبایی از دوام و طول عمر بالایی هم برخوردار هستند.
پارچه های فاستونی بیشتر در رنگ های تیره تولید می شوند زیرا افرادی که مایل به یک پوشش رسمی هستند از پوشیدن لباس ها در رنگ ها روشن و جیغ خودداری می کنند و بیشتر رنگ های موجود در کالیته های پارچه های فاستونی مشکی، نوک مدادی، طوسی، ذغالی، سرمه ای و سبز تیره است.

پارچه فاستونی براق

پارچه فاستونی جودون

یکی از پارچه هایی که می توان آن را در تمام فصول استفاده کرد و از پوشیدن لباس های دوخته شده با آن لذت برد پارچه فاستونی جودون هستند.
پارچه های جودن به سبب الیافی که در تولید آن ها استفاده شده است متناسب استفاده در تمامی فصل ها هستند.
پارچه های فاستونی جودون نوع پارچه های با مقاومت بالا و طول عمر بالا هستند و دارای تنوع رنگی بالایی هستند. و آبرفت  چروک پذیری به نسبت کمتری دارند.
یکی از رنگ های که مورد استقبال افراد زیادی در خرید پارچه های فاستونی قرار گرفته است رنگ سرمه ای و ذغالی است و جزء رنگ هایی هستند که در تمامی کالیته ها با طرح های گوناگون دیده می شوند.

پارچه های جودون دارای بافت ها و طرح های بسیار ریزی هستند و به سبب بافت های ریزی که دارند نه طرحدار به حساب می آیند نه ساده و بر اساس نظریه خیلی طراحان دوخت یک کت و شلوار تمام چهار خانه و تماما ساده جذاب به نظر نمیرسد اما پارچه های فاستونی جودون بخاطر اینکه نه ساده هستند نه طرحدار می توانند بهترین گزینه برای دوخت یک کت و شلوار ست باشند.
برای داشتن یک ست جذاب با پارچه های فاستونی حتما توجه داشته باشید که از کیف و کفش متناسب استفاده کنید زیرا نوع کیف و کفشی که انتخاب می کنید روی زیبای کت و شلوار شما تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

پارچه فاستونی تکه ای

هنگام خرید پارچه های فاستونی اگر به نوع الیاف بکار رفته در آن شک کردید بهتر است تکه ای از پارچه را البته با اجازه ی فروشنده بسوزانید اگر پارچه ی شما بوی پلاستیک داد الیاف بکار رفته در این نوع پارچه فاستونی مصنوعی و از پلی استر است و اگر که بوی پشم داد الیاف بکار رفته در آن از نوع طبیعی و پشم است.

پارچه های فاستونی تولید شده از الیاف طبیعی که در آن ها از پشم حیوانات استفاده شده است برای بدن مفید و پر از فایده است و برای افرادی که از درد مفاصل و استخوان های خود رنج می برند می تواند بهترین انتخاب باشد.

پارچه فاستونی تکه ای

پارچه فاستونی خط دار

هنگام خرید پارچه های فاستونی خط دار و ساده فروشنده از عددی به عنوان سوپر که در پشت پارچه درج شده است با شما صحبت خواهد کرد عدد هایی که در پشت پارچه های فاستونی درج شده اند نشان دهنده ی ظریف و سبک بودن پارچه است، هرچه این عدد بالاتر برود پارچه از ظرافت و وزن کمتری برخوردار می شود و در همین راستا قیمت پارچه هم افزایش پیدا می کند.

تاجران در زمان های قدیم برای این که از اصلاحاتی مانند ضعیف، متوسط، خوب و عالی برای بررسی کیفیت پارچه ها استفاده نکنند چاره ای اندیشیدند و پارچه ها را به نسبت کلافی که برای تولید آن ها استفاده شده است نامگذاری کردند بطور مثال الیاف هایی با قطر معمولی هستند حدود که حدود 45 کلاف از آن ها بدست می آید و به آن اصلاح 45 s داده می شود الیاف هایی ظریف تر و نرم تر حدود 80 کلاف می شود که به آن اصلاح s80  را می دهند و از آن جایی که از این نوع پشم ظریف تر دیگر موجود نبود این نوع پشم را سوپر نامیدند و به همین طریق عدد سوپر به وجود آمد لازم به ذکر است که بدانید واژه ی سوپر اس برای پارچه های که از پشم خالص تولید شده اند کاربرد دارد.

تا زمانی که حداقل 50 درصد الیاف پشمی در تولید پارچه ها فاستونی بکار رود از اصلاح سوپر اس برای درجه بندی کیفیت آن استفاده می شود اما زمانی که الیاف پشمی بکار رفته در پارچه های فاستونی کمتر از 50 در صد شوند فقط از کلمه اس برای نامگذاری آن ها استفاده میشود.

بهتر است بدانید که عدد های بکار رفته در پارچه های فاستونی نشان دهنده ی کیفیت و بهتر بودن پارچه نیست بلکه نشان دهنده ی ظریف و سبک بودن پارچه است. امروزه پارچه های فاستونی تولید شده به نسبت قدیم سبک تر و ظریف تر هستند.

پارچه فاستونی راه راه

خیلی از افراد فکر می کنند پارچه های فاستونی طرح دار از جمله راه راه و خط دار به سبب ظرافتی که دارند از استحکام پایین تری برخوردار اند اما این درست نیست پارچه های فاستونی در هر طرحی از مقاومت بالایی برخوردار هستند و به راحتی می توانید برای مدت طولانی از آن ها استفاده کنید.

پارچه های فاستونی به سبب ایستایی و مقاومتی که دارند بهترین انتخاب برای دوخت کت و شلوار های مردانه، کت و شلوار های رسمی زنانه هستند. اگر که داماد هستید و به دنبال یک پارچه مناسب برای داشتن یک تیپ جذاب هستید حتما از پارچه های فاستونی استفاده کنید.

الیاف بکار رفته در پارچه های فاستونی بسته به کاربردی که فرد از آن پارچه خواهد داشت می تواند طبیعی یا مصنوعی باشد.

پارچه فاستونی راه راه

پارچه فروشی فاستونی مردانه

یکی از شغل های پر درآمد  مغازه پارچه فروشی فاستونی مردانه است زیرا امروزه افراد زیادی مایل به پوشیدن لباس های رسمی هستند و بهترین نوع پارچه برای دوخت این نوع لباس ها پارچه های فاستونی هستند. استفاده از پارچه های فاستونی مزایا و معایبی دارند که ما در این قسمت به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
مزایای استفاده از پارچه های فاستونی:
1. قابلیت تنفس دارند و به راحتی هوا در آن می تواند جریان داشته باشد.
2. از استقامت و دوام بالایی برخوردار هستند.
3. در برابر آب مقاوم هستند.
4. در برابر چروک شدن مقاوم هستند.
5. خط اتوی ایجاد شده بر روی آن ها هرگز از بین نمی رود.
معایب استفاده از پارچه های فاستونی:
1. لباس های دوخته شده از پارچه های فاستونی به نسبت دیگر پارچه ها زوتر سابیده شده و حالت براق می گیرند.
2. هرچه عدد لحاظ شده در پشت پارچه های فاستونی بالاتر برود پارچه ها زودتر چروک می شوند.

پارچه فاستونی مردانه

بسیاری از برند های مطرح کشور عزیزمان از پارچه های فاستونی برای دوخت کت و شلوار های مردانه استفاده می کنند. پارچه های فاستونی از دسته پارچه هایی هستند که بسیار خوش دوخت هستند و حتی خیاطی که تازه شروع بکار کرده است می تواند با استفاده ازآن لباسی شیک و زیبا بدوزد.

بسیاری از افراد بر این باورند که پارچه های فاستونی جوان پسند نیستند و بیشتر افراد مسن از این نوع پارچه ها استفاده می کنند. اما اگر دقت کنید بیشتر آقایان خوش تیپ در محیط های رسمی از کت و شلوار های فاستونی استفاده می کنند.
برای داشتن یک تیپ شیک بهتر است کت و شلوار و حتی جلیقه های دوخته شده از پارچه های فاستونی را با هم ست کنید.اما توجه داشته باشید که همه ی آن ها از یک نوع طرح نباشند.

پارچه فاستونی مردانه

پارچه فاستونی طرح دار

یکی از ویژگی هایی که پارچه های فاستونی را محبوب و پرطرفدار کرده است این است که این پارچه های زیبا طرح دار هستند.
با وجود اینکه پارچه های تولید شده در کارخانه های ایرانی بهترین نوع هستند اما باز هم شاهد وجود پارچه های فاستونی چینی در کشور هستیم بعضی از پارچه فروش ها به دلیل قیمت پایین تری که پارچه ها فاستونی چینی دارند آن ها را به جای پارچه های فاستونی ایرانی می فروشند. پس باید هنگام خرید حواسمان را جمع کنیم که پارچه های چینی به ما نفروشند.

قیمت پارچه فاستونی طرح دار

یکی از عواملی که بر روی قیمت پارچه های فاستونی طرح دار تاثیر می گذارد نوع بافت آن و همچنین طرحی که بر روی آن بکار رفته است پارچه ها ی فاستونی که برای دوخت لباس های زمستانی تهیه می کنید توجه داشته باشید حتما دارای گرماژ بالا باشند و به طور نسبی دارای وزن بین 340 تا 440 باشند.

پارچه شبه فاستونی

همانطور که درقسمت ابتدا گفته شد پار چه هایی که از الیاف مصنوعی پلی استر ساخته شده اند پارچه های شبه فاستونی هستند و به نسبت پارچه های تولید شده با الیاف طبیعی افراد کمتری خواستار تهیه آن هستند.

عکس پارچه فاستونی

در این قسمت شما می توانید عکس پارچه های فاستونی را در طرح و رنگ های متنوع مشاهده نمایید پس با ما همراه باشید.
یکی از بزرگترین دغدغه های افرادی که تولیدی دارند تهیه پارچه های فاستونی به صورت عمده با  کمترین قیمت است مراکز فروش آنلاین ما به سبب حذف واسطه ها انواع پارچه های فاستونی را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می دهد.
پارچه های فاستونی تولید شده در ایران به سبب کیفیت و الیاف طبیعی بکار رفته در آن جایگاه بالایی در صادرات دارد و بیشتر کشور اروپایی و کشور های عربی خواستار آن هستند.

عکس پارچه فاستونی

قیمت پارچه های فاستونی هم مانند اقلام دیگر تحت تاثیر نرخ ارز هست و با بالارفتن قیمت ارز قیمت آن هم افزایش پیدا می کند.
بهتر است بدانید صادرات انواع پارچه فاستونی علاوه بر اینکه موجب ارز آوری برای کشور عزیز ما ایران می شود خانم ها و آقایان زیادی هم به واسطه ی آن مشغول به فعالیت می شوند.

برای مشاهده لیست قیمت و کاتالوگ محصولات بهتر است فرم درج شده در سایت را تکمیل نمایید تا مشاوران ما در بخش فروش در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را به شما ارائه بدهند.

2

 1. با سلام و عرض خسته نباشید
  من چند سال پیش پارچه مطهری طرح رومنس رنگ قهوه ای چهار خانه
  خرید کردم اما الان متاسفانه در بازار استان ایلام از آن طرح و در هیچ رنگی برای کت و شلوار مردانه پیدا نمیشه و فقط شبیه اونا در طرح های دیگر وجود دارد که براقی و ایستایی برای دوخت ندارن.
  سوال این است که در کدام استان های غربی کشور نمایندگی فروش دارین که خرید داشته باشیم ؟ممنون

  • با سلام
   به چند مورد اشاره فرمودید که تلاش می کنم پاسخ دقیق خدمتتون عرض کنم:
   1. فروش محصولات کارخانه مطهری از طریق بازار و یا نمایندگی عمده فروشی اینترنتی (همین سایت) انجام می شود و ایجاد نمایندگی خرده فروشی فعلاً در دستور کار کارخانه نیست.
   2. هر سفارش بر اساس یک مشخصات فنی خاص تولید می شود . لذا تولیدات مختلف ممکن است با هم تفاوت هایی داشته باشند. مشتری نهایی این تفاوت ها را در مواردی که شما فرمودید مانند ایستایی و براق یا مات بودن، زیر دست و مانند اینها مشاهده می کند. برای مثال درصد پشم مورد استفاده در پارچه ممکن است 20 درصد یا 45 درصد باشد. نمره نخ ممکن است 52 یا 60 یا حتی بیشتر باشد. نوع بافت پارچه ممکن است کجراه یا تافته یا کرپ یا ساتن یا نوع دیگری باشد.
   3. تکرار هر سفارش با مشخصات فنی خاص خودش، بستگی به سفارش بازار دارد. سفارشی که شما چند سال قبل تهیه کرده اید، ممکن است تکرار نشده باشد و یا مجدداً به استان شما ارسال نشده باشد.
   4. شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی عکس طرح مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید تا در صورت امکان برای شما تهیه و ارسال نماییم.
   با تشکر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما